Srebro w Londynie dla destylatów OVII!

srebrny medal

W dniach 7-8 lipca Londyn był gospodarzem trzeciego corocznego London Spirits Competition – wiodącego międzynarodowego konkursu tego typu na świecie, w którym ocenia się alkohole nie tylko pod względem smaku i jakości, ale także opakowania i wartości. Celem było, aby eksperci oceniali alkohole tak, jak oceniają je konsumenci, w nadziei na odkrycie nowych i innowacyjnych alkoholi, które są warte uwagi zarówno ze strony kupców, jak i konsumentów.

Alkohole były oceniane na podstawie trzech podstawowych kryteriów – jakości, wartości i opakowania – a następnie oceniane w 100-punktowej skali. Alkohole, które zdobyły ponad 90 punktów, otrzymały złote medale, a duchy, które uzyskały od 76 do 89 punktów, otrzymały srebrne medale. Głównym powodem zastosowania trzech kryteriów, a nie tylko jednego, było skupienie się na ogólnej pijalności każdego alkoholu.

Podczas sesji sędziowskiej sędziowie próbowali i oceniali alkohole na ślepo, zanim zobaczyli butelki i oznaczyli je pod kątem atrakcyjności na półce, a także wartości do ceny. Umożliwiło im to uzyskanie ogólnej oceny, która odzwierciedla ich ogólną zdolność do picia.

W tej innowacyjnej formule srebrnymi medalami zostały wyróżnione 2 nasze alkohole:

OVII Okowita z Kukurydzy uzyskała 76 punktów

OVII Destylat z Czarnej Porzeczki uzyskał 81 punktów

przeczytaj więcej na stronie konkursu