Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wódki smakowe / owocowe OVII

Tworzymy ją z zbożowego spirytusu rektyfikowanego, który destylujemy w miedzianym alembiku z dodatkiem owoców, lub warzyw.

Ideą wódek owocowych jest stworzyć relatywnie budżetowy produkt, który będzie łagodny, będzie gładko “wchodził”, oraz wyczuwalny będzie w zapachu i finiszu jego owocowy posmak.

Nie licz proszę na intensywne smaki. To nie ten produkt, jeżeli poszukujesz intensywnego jabłka, czy pomidora to sięgnij po okowity lub destylaty.

A po wódkę sięgnij zdecydowanie gdy pragnienie Ci dokuczy.

Alkohole Rzemieślnicze

OVII Wódka owocowa z gruszek 700ml

138,00  Duża ilość
138,00  Duża ilość
138,00  Duża ilość

Alkohole Rzemieślnicze

OVII Wódka owocowa z truskawek 700ml

138,00  Mała ilość

Alkohole Rzemieślnicze

OVII Wódka z Pyry 700ml

110,00  Duża ilość

Alkohole Rzemieślnicze

OVII Wódka Żytnia Pacho 500ml

81,00 102,00  Duża ilość

Wódka owocowa - czym jest i jak powstaje wódka owocowa OVII?

Wódkę owocową produkuje się poprzez połączenie w alembiku wysokoprocentowego spirytusu, wody oraz owoców. Taka destylacja pozwala na wydobycie naturalnego aromatu z owoców, co znacznie poprawia walory smakowe alkoholu. Użycie miedzianego alembiku, ma jeszcze jedną ważną zaletę, bowiem spirytus po kontakcie z miedzią, traci swoją ostrość i goryczkę, pozostawiając łagodny smak i aromat.

Wódka owocowa OVII tworzona jest w rzemieślniczej manufakturze ze zbożowego spirytusu rektyfikowanego w miedzianym alembiku z odrobiną owoców ok 0,2-0,3 kg na 0,7L lub warzyw, które pochodzą wprost z własnego sadu, oraz zaprzyjaźnionych rolników z naszego regionu. Dzięki pozbawieniu ostrości otrzymujemy łagodny smak wódki połączony z delikatną owocową nutą, a niewielka ilość potrzebnych owoców w procesie produkcji, pozwala nam cieszyć się jej towarzystwem przez cały rok.

W wódkach intensywność i słodycz owoców jest zdecydowanie mniej wyczuwalna, niż w okowitach, czy destylatach. Zachęcamy, więc do sięgnięcia po nią wszystkich tych, którzy chcą ugasić swoje pragnienie przy pomocy subtelnych smaków, bez konieczności wcześniejszego schładzania alkoholu.

Orzeźwiający smak wódek owocowych sprawia, że idealnie nadają się na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, czy rodzinną uroczystość. Wybierz jeden z naszych smaków, albo zorganizuj dla swoich gości małą degustację i przekonajcie się, który z nich najbardziej zachwyci Wasze kubki smakowe.