Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem do pracy. Droga jest długa i monotonna. Jedziesz i jedziesz…

Nagle przychodzi Ci do głowy pytanie: kto to wszystko wymyślił ? I na to pytanie nie znajdujesz odpowiedzi. No dobrze…nieco dłużej jeździsz i jedziesz. I wtedy sięgasz po termos z kawą. Czujesz aromat, smak i natychmiastową zmianę nastroju. Przez głowę przechodzi Ci pytanie: kto wymyślił kawę? I na to pytanie znajdziesz odpowiedź. U nas w DRAKE. 

Przyjedź do nas i zobacz produkcję kawy, wina i destylatów owocowych na własne oczy! A jest co oglądać!

Urządzenia są lśniące i nowe, choć ich idea sięga dawnych czasów produkcji rzemieślniczej. Dzisiaj wydaje się to dziwne, ale kiedyś stosowano najbardziej logistyczne rozwiązania pod słońcem. Miejsca produkcji przetworów lokowano najbliżej surowców. Nic więc dziwnego, że destylarnie powstawały tam, gdzie ziemia dawała najlepsze owoce. Maksymilianowo leży na takim obszarze. Tu mamy najpiękniejsze drzewa owocowe, grusze, jabłonie, czereśnie ale… nie mamy kawowców. Ziarna kawy przyjeżdżają do nas z daleka. U nas, w DRAKE – je wypalamy tworząc kawę dla Ciebie.

Ciekawa jest historia samego Maksymilianowa. Nazwę miejscowości zawdzięczamy hrabiemu Maksymilianowi Mycielskiemu, który na przełomie XIX i XX wieku odsprzedał ziemię chłopom. Mądrość gospodarzy pozwoliła na maksymalne wykorzystanie darów natury. Przetwory owocowe, w tym także okowita,  w powiecie kościańskim była doskonała pod względem leczniczym i smakowym i słynęła prawie na całą Polskę. Na pewno potwierdzisz tę opinię!  Od tamtego czasu wiele się zmieniło, ale nadal produkcja destylatów wymaga kunsztu. O tym wszystkim chcemy Ci opowiedzieć. Na miejscu, w DRAKE. 

Oprowadzimy Cię po palarni i destylarni.

Poznasz proces produkcji kawy od przyjęcia ziaren do napełnienia autorskiej filiżanki. Na pewno zaciekawi Cię jak powstaje destylat, co takiego robimy, że za jakość i najlepsze nuty smakowe,  nasze produkty alkoholowe zdobywają złote medale w prestiżowych konkursach. No musisz spróbować…wizyta w DRAKE to złota okazja!

Przekonasz się, że wszystko robimy własnoręcznie. Odpowiemy na wszystkie pytania, ponieważ mamy pełną informację o każdym etapie powstawania naszych produktów. Właściciel DRAKE, Krzysztof Kaczor chętnie podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem, opowie wiele ciekawostek. Jeśli będziesz miał szczęście,  to będziesz mógł spróbować naszego destylatu prosto z alembika! Nie wiesz co to jest alembik? Będziesz wiedział już po trzeciej minucie wizyty! I zrobisz sobie zdjęcie z alembikiem! Możesz też  być świadkiem wypalania kawy. Na koniec czeka Cię degustacja naszych produktów w specjalnie zaprojektowanej  salce degustacyjnej. Zapraszamy! Na pewno warto zjechać z drogi by nas odwiedzić!