Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wina półsłodkie

Wina półsłodkie posiadają charakterystyczną, delikatną słodycz oraz wyczuwalny aromat owoców. Doskonale sprawdzają się jako aperitiff, czy jako dodatek do dań.

Brak w magazynie
40,00  Brak na stanie
Brak w magazynie
43,00  Brak na stanie

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym charakteryzuje się dobre w wino półsłodkie? Albo, kiedy najlepiej je podawać? Lub po prostu, jakie wino półsłodkie jest po prostu godne polecenia? Z tymi pytaniami boryka się wiele osób rozpoczynających swoją przygodę nie tylko z winem jako takim, ale przede wszystkim z winem półsłodkim. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie, oraz czym charakteryzuje się dobre wino półsłodkie.

Wino czerwone półsłodkie

Doskonałym wręcz przykładem wina czerwonego półsłodkiego, jest wino owocowe BOCA półsłodkie z czarnej porzeczki, aronii i jabłka, charakteryzujące się między innymi nutami czarnej porzeczki oraz aronii. Dzięki lekkiej kwasowości doskonale nada się ono zarówno do obiadu, jak i też do różnego rodzaju deserów, takich jak między innymi ciasta. Dzięki zarówno smakowym, jak i również owocowym nutom, po odpowiednim schłodzeniu może być ono świetnym orzeźwieniem na letnie upalne dni- najlepsze efekty smakowe uzyskamy, trzymając je w około 18 stopniach Celsjusza. Bardzo podobne efekty są większości win typu półsłodkiego- rzadko kiedy zalecane jest na przykład schłodzenie do poniżej 10 stopni Celsjusza, ponieważ wtedy wzrasta kwasowość wina.

Wino półsłodkie czy półwytrawne?

Nie należy przy tym zapominać różnego rodzaju białych winach półwytrawnych, które dzięki swojemu niezwykłemu bukietowi, oraz aromatowi często są one doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju eleganckich obiadów, czy też przyjęć na przykład weselnych. Świetnym przykładem tego typu wina jest Masserie Mazzetta Chardonnay Salento, które swoim lekko cytrusowym smakiem, może odpowiednio schłodzone, sprawić że kubki smakowe zupełnie inaczej będą odbierać przygotowane potrawy. Dodatkowo wszystko to jest podkręcone niezwykłym bukietem aromatów.

Dobre wino półsłodkie na prezent czyli jakie?

Wino półsłodkie może też być doskonałym prezentem, na różnego rodzaju okazje. Spodoba się ono szczególnie fanom smaków cytrusowych lub tym którzy z jednej strony nie lubią przesadnej kwasowości, jakie posiadają wina wytrawne, jak i również zbytniej słodkości, przechodzącej niekiedy w tak zwany ulepek, co czasami zdarza się wśród win słodkich lub deserowych. Warto przy tym podkreślić, że wina półsłodkie, zarówno białe, jak i czerwone, mogą spodobać się zarówno koneserom, jak i też osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z winem.

Odpowiednio wyleżakowane wino może być doskonałym prezentem w czasie różnego rodzaju mniej lub bardziej oficjalnych imprez. Wina półwytrawne jako prezent są szczególnie popularne w krajach zachodnich, takich jak między innymi Francja czy też Włochy, gdzie picie wina jest niejako wpisane w kulturę codzienną. Dlatego też tego typu prezent może szczególnie spodobać się osobom, które lubują się w różnego rodzaju nurtach zachodnioeuropejskiej kultury, jak i również osobom, które odwiedzamy za granicą, lub też, jeżeli te osoby są naszymi gośćmi, których chcemy godnie ugościć.

Wina półsłodkie coraz bardziej zyskują na popularności w naszym kraju. Nic dziwnego, są one po prostu dobre. Nie ma co ulegać stereotypom, że są one przesadnie kwaśne. Pamiętajmy jednak przy tym, że jeżeli chcemy uzyskać odpowiedni efekt smakowy, to najlepiej trzymać się zaleceń producenta, i między innymi odpowiednio je przechowywać, gdyż jeżeli podamy wino zbytnio schłodzone, to w efekcie może ono być zbyt kwaśne. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi- chodzi o czerpanie przyjemności z picia wina półsłodkiego.